Pre posete muzeju, ministar Selaković razgovarao je u Opštini Bajina Bašta sa predstavnicima lokalne samouprave, predsednikom opštine Milenkom Ordagićem, pomoćnikom predsednika opštine i rukovodiocem projekta Dom ćirilice Sinišom Spasojevićem, zamenikom predsednika Nebojšom Jovanovićem i pomoćnikom predsednika Ljubodragom Petrovićem. Sastanku je prisustvovala i načelnica Opštinske uprave Zorka Radoičić i direktor regionalnog Istorijskog arhiva Užice i član Nacionalnog saveta za kulturu Željko Marković.
„Kroz nekoliko meseci krećemo sa opremanjem Muzeja ćirilice. Ovo je je jedan od najlepših i najboljih projekta koji Ministarstvo kulture realizuje u okviru programa ‘Gradovi u fokusu’. Uviđajući značaj razvoja ćirilice u budućnosti, kao dela našeg savremenog i budućeg stvaralaštva, Ministarstvo kulture će još intenzivnije podržavati opštinu Bajina Bašta sa ciljem da tokom 2025.godine zajednički otvorimo Muzej ćirilice“, naglasio je Selaković.
„Opština Bajina Bašta je u poslednje dve godine ozbiljan partner Ministarstva kulture i uz projekat Muzeja staklarstva opštine Paraćin, može da bude najbolji mogući primer i drugim gradovima ali i manjim sredinama kako da se oživi jedno selo što je od izizetnog značaja, posebno u današnjem vremenu urbanizacije“, ocenio je Nikola Selaković.
Ovo prilikom ministru Nikoli Selakoviću uručena je na poklon umetnička slika manastira Rača i Povelja opštine Bajina Bašta. Povelja je odlukom Skupštine opštine dodeljena Ministarstvu kulture za svesrdnu podršku aktivnostima koje sprovodi opština na zaštiti i negovanju ćirilice i za velika finansijska ulaganja u unapređenju kulturne infrastrukture i u projekte očuvanja kulturno-istorijskog nasleđa na teritoriji opštine Bajina Bašta.
Nakon posete Muzeju ćirilice, ministar kulture zajedno sa predstavnicima lokalne samouprave, posetio je manastir Rača, zadužbinu Kralja Dragutina Nemanjića iz 13. veka, gde je razgovara sa igumanom manastira, arhimandritom Germanom.
Radna poseta ministra Selakovića Bajinoj Bašti završena je obilaskom najstarije postojeće srpske destilerije “BB Klekovača”, koja je čuvena po tradicionalnoj rakiji klekovači, koja se u ovom kraju proizvodi vekovima.