Састанку, који је био увод поводом обележавања ових јубилеја, присуствовали су представници града Ужица, Туристичке организације Ужица, Туристичке организације „Тара-Дрина“ Бајина Башта, Националног парка „Тара“ и Војне установе „Тара“.
Према речима председника општине Бајина Башта, Миленка Ордагића, на састанку су договорене основне смернице за обележавање јубилеја.
Директор Националног парка „Тара“, Драгић Караклић, истакао је да ће Национални парк активно учествовати у обележавању ових значајних датума, заједно са локалном самоуправом и туристичким организацијама. Он је најавио и израду монографије посвећене Панчићевој оморици,.
Директорка Туристичке организације Ужица, Данијела Ђорђевић-Арсић, нагласила је да туризам нема границе и да ће Ужице, у сарадњи са Бајином Баштом, активно допринети организацији прославе свих јубилеја. Истакла је и одличну сарадњу са Туристичком организацијом „Тара-Дрина“, као и намеру да овај догађај буде достојно обележен.
У плану су организација стручног и научног скупа у Националном парку „Тара“, као и свечана академија у Војној установи „Тара“.
